نحوه استفاده از ترازوهای فروشگاهی

نحوه استفاده از ترازوهای فروشگاهی

ترازوهای فروشگاهی یک کالای ضروری برای مغازه‌ها و غرفه‌های بازار است. قصابی‌ها، نانوایی‌ها، ماهی‌فروش‌ها، پنیرسازها و شیرینی‌فروشی‌ها همگی مکان‌هایی هستند که هر روز می‌توانید از ترازو خرده‌فروشی (که به عنوان ترازوی محاسبه قیمت نیز شناخته می‌شود) استفاده کنید.

ترازوی فروشگاهی
ترازوی فروشگاهی

استفاده از ترازو خرده‌فروشی به این معنی است که قیمت یک کالا را بر اساس وزن آن به سرعت و به آسانی دریافت می‌کنید – سرعت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهید و مطمئن می‌شوید که دقیقاً بر اساس وزن کالا از مشتریان خود هزینه دریافت می‌کنید. نکته مهم این است که شما نیز در سمت راست قانون خواهید ماند.

اما اگر این مطالب برای شما جدید است و لازم دارید یاد بگیرید که چگونه از ترازوهای فروشگاهی استفاده کنید، ما در این مقاله وبلاگ همه موارد ضروری را پوشش داده ایم. به علاوه، نکاتی را در مورد استفاده از برخی ویژگی‌های کلیدی ترازوها به شما ارائه خواهیم کرد.

 برای مشاهده اطلاعات انواع ترازوی فروشگاهی کلیک کنید.

 

ترازو فروشگاهی چگونه کار می‌کند؟

ترازو فروشگاهی قیمتی را برای یک کالا بر اساس وزن آن ارائه می‌دهد. اگر قیمت هر کیلو یا قیمت هر 100 گرم در حافظه ترازو باشد، قرار دادن یک آیتم روی ترازو بر اساس وزن آن قیمت ایجاد می‌کند. وزن و قیمت اقلام روی صفحه ترازو نمایش داده می‌شود.

نمایشگر ساده 3 ردیفه فلزی
نمایشگر ساده 3 ردیفه فلزی

 

نحوه استفاده از ترازو فروشگاهی

ما با اساسی‌ترین و ضروری‌ترین کارکردهای ترازوهای فروشگاهی و نحوه استفاده از آن‌ها شروع می‌کنیم.

با روشن بودن ترازو، تنظیم کنید که آیا می‌خواهید قیمت هر کیلو را ببینید یا قیمت هر 100 گرم. روی دکمه تنظیم این حالت معمولاً «Kg 100g» نوشته شده است. سپس، با استفاده از صفحه کلید عددی ترازو، قیمت هر کیلو یا قیمت هر 100 گرم را وارد کنید.

آیتم خود را به ترازو اضافه کنید، وزن و قیمت در دو تا از سه نمایشگر ظاهر می‌شود.

قیمت اقلام را برای تراکنش سریعتر ذخیره کنید
اکثر ترازوهای فروشگاهی قادر خواهند بود PLU (نمایش قیمت) را در حافظه خود ذخیره کنند. این به این معنی است که می‌توانید تراکنش‌ها را سرعت بخشید و برای قیمت اقلام به حافظه (یا تکه‌های کاغذ) اعتماد نکنید.

با استفاده از صفحه‌کلید عددی ترازو برای وارد کردن قیمت هر 100 گرم یا قیمت کیلویی، و سپس فشار دادن دکمه PLU، می‌توان موارد را به راحتی به حافظه اضافه کرد.

سپس می‌توانید تعیین کنید که مورد در کجا در حافظه ذخیره شود. برای مثال، اگر یک ترازو خرده‌فروشی دارای 99 PLU باشد، اقلام ذخیره می‌شوند و از 1 تا 99 شماره‌گذاری می‌شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از صفحه‌کلید عددی، مکان شماره را وارد کنید. سپس باید اقدام را تأیید کنید.

سپس در حین تراکنش، می‌توانید به سادگی یک آیتم را به ترازو اضافه کنید، دکمه PLU را فشار دهید و با استفاده از صفحه کلید عددی محل مورد را تایپ کنید و تأیید کنید. وزن اقلام، قیمت و قیمت هر کیلو یا 100 گرم همه فوراً روی صفحه نمایش ترازو نشان داده می‌شود.

نمایشگر پرینتردار دو طرفه فلزی
نمایشگر پرینتردار دو طرفه فلزی

 

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول جاده‌ ای کلیک کنید.

نحوه استفاده از تاره

یک ویژگی بسیار مفید در هر ترازو که اغلب نادیده گرفته می‌شود، تابع تاره است. ممکن است بخواهید مواردی را در بشقاب، سینی یا در یک کاسه به ترازو اضافه کنید تا وزن شود. اگر با محصولات تازه سروکار دارید، این ممکن است به ویژه مرتبط باشد. البته مشکل این است که ترازو وزن بشقاب، سینی یا کاسه را نیز تشخیص می‌دهد.

استفاده از تاره به این معنی است که شما به طور موثر این وزن ناخواسته را حذف می‌کنید و فقط وزن موردی را که باید وزن کنید روی نمایشگر باقی می‌ماند. بنابراین شما وزن دقیق‌تری دارید که بر اساس آن قیمتی که می‌گیرید را تعیین کنید.

به سادگی بشقاب، سینی یا کاسه را خود به خود به ترازو اضافه کنید و دکمه تاره را فشار دهید. متوجه خواهید شد که وقتی آن را از روی ترازو بردارید، نمایشگر عدد منها را نشان می‌دهد. سپس، وقتی اقلام را به ترازو روی بشقاب، سینی یا کاسه اضافه می‌کنید، صفحه نمایش فقط وزن اقلام را نشان می‌دهد.

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کلیک کنید.

 

برای راحتی بیشتر از پاکسازی خودکار استفاده کنید
چیزهای کوچک می توانند تفاوت ایجاد کنند، و اگر برای شما ناامید کننده است که برخی از ترازوهای فروشگاهی اطلاعات قیمت را روی نمایشگر هنگام برداشتن یک کالا حفظ می‌کنند، عملکرد پاکسازی خودکار را روشن کنید.

نمایشگر پرینتردار دو طرفه فلزی
نمایشگر پرینتردار دو طرفه فلزی

 

همه ترازوهای فروشگاهی دارای قابلیت پاکسازی خودکار نیستند، اما اگر ترازو شما این کار را انجام می دهد به این معنی است که هنگام وزن کردن کالای بعدی خود، نیازی به پاک کردن اطلاعات قبلی ندارید. به محض اینکه کالا از ترازو خارج شد، قیمت واحد نیز پاک خواهد شد.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد