روش تعمیر ترازوی ژاپنی AND سری EK توسط کاربر

 شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰ نظر   ۷۹۸ بازدید

روش تعمیر ترازوی ژاپنی AND سری EK توسط کاربر

روش تعمیر ترازوی ژاپنی AND سری EK توس کاربر ، اگر توجه داشته باشیم متوجه می شویم اکثر ایرادات ترازو به دلیل سهل انگاری و عدم رعایت استاندارد های ترازوی دیجیتال است ، ترازو دیجیتال ژاپنی AND نیز مانند ترازو های دیگر ممکن است به خرابی های برخورد کند که توسط کاربر به راحتی قابل حل می باشد ، گاهی این خرابی های ترازو آنقدر جزئی است که با مقداری توجه به استاندار های استفاده از ترازو به راحتی بر طرف شده و ترازوی دیجیتال به حالت درست توزین انتقال می یابد ، در این مقاله تلاش بر این است که عیب های رایج ترازوی AND مدل EK در سری های گوناگون را بشناسیم و به آسانی و با هوشیاری بدن نیاز به تعمیرات ترازوی دیجیتال AND بر طرف نماییم .

ترازو AND سری EK یکی از پر فروش ترین ترازوی های آزمایشگاهی و صنعتی است که بیشتر به عنوان ترازوی زرگری و ترازو طلافروشی مرسوم است البته این ترازو در سه گروه ترازوی یک صدم گرم و ترازوی یک دهم گرم و ترازوی یک گرم ارائه شده و ظرفیت های متنوعی دارد .

ترازوی یک صدم AND سری EK دارای مدل هایی نظیر EK200I ، EK300I ، EK 400I ، EK610I می گردد و ترازوی یک دهم AND سری EK شامل مدل های EK2000I ، EK3000I ، EK4100I ، EK6100I می گردد و ترازوی یک گرم AND سری EK شامل مدل های EK10000 می گردد .

ابتدا از تراز بودن ترازوی دیجیتال و قرار گیری صحیح حباب توزین مطمئن شوید و با بررسی دستگاه و توضیحات زیر سعی در برطرف نمودن ایراد به وجود آمده داشته باشید .

Errore1 : نمایش این عبارت بر روی نمایشگر ترازوی دیجیتال بیانگر مشکلی در قسمت توزین و سیستم لودسل می باشد از این رو ابتدا از عدم تاثیر جریان هوا بر سینی توزین مطمئن شوید و در حالت دوم سینی توزین ترازو را برداشته و مجددا با دقت روی ترازو قرار دهید ، در صورت بر طرف نشدن مشکل مربوط به خرابی لودسل ترازو می گردد که باید به مرکز تعمیرات ترازو AND ( تماس خط ویژه ی چهار رقمی : 0216123 ) ارسال شود تا ایراد ترازو توسط کارشناسان بر طرف گردد .

Error5 : نمایش این عبارت به منظور تفهیم ایراد در سینی توزین و لودسل است که وزنه ی بیش از ظرفیت توزین ترازو روی سینی قرار گرفته است که ممکن است آسیب های جدی به سیستم ترازو وارد نمایید سریعا سینی توزین را خالی نموده و در صورت بر طرف نشدن اتصالات بین سینی توزین و لودسل ترازوی AND را بررسی نمایید .

#Error : در صورت مواجه با این ارور ، ترازوی دیجیتال ژاپنی را روشن خاموش نموده در صورت بر طرف نشدن مشکل جهت تعمیر ترازوی دیجیتال AND توسط کارشناسان دیجی اسکال نمایندگی ترازوی AND ژاپن اقدام نمایید .

Error Cale : در زمان انجام عملیات کالیبراسیون ترازو اگر وزنه ای بیش از الگوی ترازوی دیجیتال بر روی کفه قرار گیرد این عبارت نمایان می گردد در این حالت کلید Mode را اجرا نموده و مجدد سنگ مناسب ترازو را قرار داده و جهت عملیات کالیبراسیون ترازوی دیجیتال اقدام نمایید .

Error -Cale : بر خلاف حالت قبل اگر در زمان کالیبراسیون ترازو آزمایشگاهی AND بر روی نمایشگر عبارت ذکر شده را مشاهده نمودید از سبک بودن وزنه ی کالیبره ای است که قصد دارید ترازو را با آن کالیبره نمایید ، در این حالت کلید Mode را اجرا و سنگ مناسب کالیبره ی ترازوی مورد نظر خود را روی سینی توزین قرار دهید .

Error E : قطعه یا کالایی بیش از ظرفیت توزین ترازو دیجیتالی روی سینی توزین قرار گرفته است لطفا سینی توزین ترازو را خالی نمایید .

Error -E : عبارت E- اگر بر روی نمایشگر مشاهده شده حاکی از این است که سینی توزین به درستی بر روی جایگاه خود قرار نداشته و سینی توزین را به درستی روی بدنه قرار دهید اگر بر طرف نشد ، ترازوی دیجیتالی را کالیبره نمایید اگر باز هم مشکل ترازو بر طرف نشده احتمالی وجود دارد به قسمت لودسل اشاره دارد و ممکن است لودسل ترازو آسیب دیده باشد ، دستگاه را خاموش نموده و برای تعمیرات ترازوی آزمایشگاهی یا صنعتی توسط کارشناسان دیجی اسکال اقدام نمایید . ( خط ویژه ی چهار رقمی : 0216123 ) اقدام نمایید .

Error LO : ترازو در حالت قطعه شمار است و قطعه ای را به ترازو دارید معرفی می کنید که از دقت ترازوی دیجیتال کمتر بوده و ترازو قادر به شناسایی نیست .

Error HB1 : عبارت ذکر شده اشاره به آدابتور ترازو داشته و ممکن است آدابتور ترازوی ایراد داشته باشد با دیدن این عبارت سریع اقدام به خاموش کردن ترازو نمایید و برای خرید مجدد آدابتور ترازو اقدام نمایید .

Error LB : مربوط به قسمت باتری ترازو داشته و حاکی از عدم عملکرد صحیح باتری داشته و شارژ ترازو به درستی انجام نمی شود ، باتری ترازوی دیجیتال را از دستگاه جدا نموده و با آدابتور استفاده نمایید و اگر مشکل برطرف نشده جهت تعمیر ترازو و مشاوره با کارشناسان تعمیرات ترازوی دیجیتال AND اقدام نمایید .