ترازوی کشاورزی – نحوه انتخاب بهترین ترازو برای کشاورزی

نحوه انتخاب بهترین ترازو کشاورزی

انتخاب باسکول و ترازوی مناسب یک چالش همیشگی برای کشاورزان است و می‌تواند تفاوت بین یک فصل سودآور و یا همراه با استرس را برای کشاورزان ایجاد کند. بنابراین لازم است که کشاورزان برای فصل رشد خود، با در اختیار داشتن تجهیزات کامل از جمله باسکول مناسب، آمادگی کامل داشته باشند. این مقاله به این موضوع می پردازد که چگونه ترازو و باسکول می‌تواند در صنعت کشاورزی مفید باشد.

باسکول
باسکول

 

چرا برای کشاورزی به باسکول نیاز دارم؟

کشاورزان به مجموعه وسیعی از ابزارهای تخصصی نیاز دارند، از ابزارهای دستی مانند قیچی گوسفند گرفته تا ماشین‌آلات سنگین مانند کمباین. ترازو می‌تواند در کنار ابزارهای دیگر برای کمک به کارهای روزمره مزرعه استفاده شود. باسکول‌ها را می‌توان برای توزین گاو یا دام برای بازارهای کشاورز، توزین غلات یا محصولات پس از برداشت، و همچنین وزن کردن پالت‌های تخم مرغ یا سایر محصولات قبل از توزیع در بازارهای کشاورز و خرده فروشان سوپرمارکت استفاده کرد.

 برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول دامکش کلیک کنید.

 

4 نوع ترازو برای کشاورزی

امروزه تنوع روزافزونی از ترازوهای کشاورزی برای فروش در بازار وجود دارد. در نتیجه، خریداران بالقوه هنگام خرید ترازوی توزین باید مراقب رویکرد «یک ترازو برای همه» باشند و ترازویی را خریداری کنند که بیشترین ارتباط را با نیاز آن‌ها داشته باشد.

کشاورزی یک صنعت بسیار متنوع است که به ابزارهای تخصصی مختلفی نیاز دارد که برای کارهای مختلف استفاده می‌شود. بنابراین، ما فهرستی از چند مدل ترازوی مناسب برای مزارع و کشاورزی همراه با مزایایی که نسبت به سایر انواع مقیاس در صنعت کشاورزی ارائه می‌دهند، گردآوری کرده‌ایم.

1- جک پالت
جک پالت را می توان با سکوهای توزین ترکیب کرد تا ترازوهای توزین گاو را تشکیل دهند. می‌توان سکوهای بزرگی را در بالای این تیرها قرار داد تا دام‌های کوچک مانند بره، گوساله و بز هنگام فروش، نزد کشاورزان وزن شوند.

جک پالت
جک پالت

 

مزایای:
مزایای تیرهای پالت نسبت به سایر تجهیزات توزین این است که راه حل قابل حملی را ارائه می‌دهند که راحت و سازگار است. علاوه بر این، می‌توان از سکوهای توزین بزرگتر برای وزن کردن چندین حیوان به طور همزمان استفاده کرد.

2- باسکول‌های کفی
باسکول‌های کفی از نظر ساختاری با جک پالت متفاوت هستند، اما به روشی مشابه کار می‌کنند. آن‌ها را می‌توان به راحتی و بدون نیاز به بلند کردن حیوانات برای وزن کردن روی زمین قرار داد. باسکول‌های کفی می‌توانند دارای ویژگی‌های توزین حیوانات پویا باشند که از حیوانات برای محاسبه وزن متوسط استفاده می‌کنند(ایده‌آل برای وزن کردن حیوانات کوچک و سریع متحرک مانند طیور). علاوه بر این، ترازوهای کفی را می‌توان برای وزن کردن پالت‌ها یا جعبه‌های بزرگ یا سنگین به لطف ظرفیت‌های توزین بزرگ (تا 3000 کیلوگرم) استفاده کرد. بسیاری از ترازوهای کفی دارای ویژگی‌های شمارش قطعات هستند که به شما امکان می‌دهد به جای وزن کردن هر کدام به صورت جداگانه، چندین جعبه را روی هم قرار دهید.

مزایای:
مزیت استفاده از باسکول کفی این است که آن‌ها انواع کاربردهای توزین مفید را ارائه می‌دهند. برای مثال، ویژگی‌های چک‌وزن که وقتی با نشانگرهای چک‌وزن ترکیب می‌شوند، می‌توانند از چراغ‌های سبز و قرمز LED استفاده کنند تا نشان دهند که آیا محصولی که روی ترازو قرار می‌گیرد، مطابق با مقدار از پیش تعیین‌شده، وزن درستی دارد یا خیر. روش دیگر، ویژگی‌های شمارش قطعات می‌تواند برای وزن کردن اجزای تکی کود ضروری برای رشد محصول و همچنین خوراک اسب‌ها و سایر دام‌ها مورد استفاده قرار گیرد و از حفظ سبک زندگی سالم مناسب برای پرورش اطمینان حاصل شود.

 

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کلیک کنید.

 

3- ترازوهای کوچک فروشگاهی
ترازوهای فروشگاهی یک دستگاه توزین مناسب تجاری است که می تواند برای وزن کردن غلات، حبوبات و سبزیجات برای فروش در بازارهای کشاورزان استفاده شود. کیسه‌های حمل و نقل کوچک را می‌توان با محصولات پر کرد و روی ترازو قرار داد تا برای معاملات آسان، قیمت بر حسب وزن محاسبه شود.

ترازو
ترازو

مزایای:
ترازوهای فروشگاهی ترازوهایی قابل حمل، راحت و آسان برای استفاده هستند که آن‌ها را برای فروش محصولات بر حسب وزن، ایده‌آل می کند.

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع ترازوی فروشگاهی کلیک کنید.

 

4- آنالیزکننده‌های رطوبت
آآنالیزر‌های رطوبت، دستگاه‌های توزین تخصصی هستند که برای تعیین میزان رطوبت محصولات غذایی، محصولات، روغن‌ها و محصولات آرایشی و بهداشتی از پیش بسته‌بندی شده استفاده می‌شوند. در کشاورزی، از آنالیزهای رطوبت برای اطمینان از کیفیت و قوام محصولاتی مانند گندم، جو و ذرت با اندازه‌گیری دقیق میزان رطوبت استفاده می‌شود. رطوبت تأثیر قابل توجهی بر کل محصول دارد، رطوبت بسیار کم به این معنی است که مقادیر زیادی از محصول ممکن است متلاشی شود، در حالی که رطوبت بیش از حد ممکن است رشد باکتری‌های مضر را تشویق کند. در نهایت، کاهش محصولات یا افزایش محصولات با کیفیت پایین احتمالاً تأثیر منفی بر حاشیه سود در هر عملکرد خواهد داشت.

آنالیزر رطوبت
آنالیزر رطوبت

مزایای:

آنالایزرهای رطوبت دستگاه‌های فشرده‌ای هستند که می‌توانند مزایای زیادی در کشاورزی داشته باشند. با آزمایش منظم نمونه‌های کوچک محصولات، کشاورزان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کیفیت محصول در طول فرآیند رشد حفظ می‌شود و می‌توانند رشد محصول موفق‌تری را برای توزیع تشویق کنند.

از کدام ترازوی کشاورزی استفاده کنم؟

باسکولی که برای کشاورزی انتخاب می‌کنید می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در اینجا لیست کوتاهی از مواردی است که باید هنگام انتخاب بهترین ترازوی کشاورزی برای نیازهای خود در نظر بگیرید.

1- تنوع مزرعه: به عنوان مثال، اگر شما به شدت یک دامدار هستید باسکول‌های دامکش ممکن است بهترین انتخاب موجود باشد زیرا می توان آنها را با سکوها و سنگ‌شکن‌های گاو برای وزن کردن چندین حیوان به طور همزمان ترکیب کرد. از طرف دیگر، اگر به‌جای مدیریت دام، محصولات کشاورزی پرورش می‌دهید، اگر قصد فروش محصولات را در بازارهای کشاورزان دارید، ترازوهای کفی یا ترازوهای فروشگاهی می‌توانند مفیدتر باشند.

2- اندازه مزرعه: مزارع کوچکتر ممکن است نیازی به ترازوهای پلتفرم صنعتی بزرگتر برای توزین منظم پیدا نکنند. ارزش آن را دارد که ظرفیت‌های مختلف ترازو و اندازه‌های سکو را بررسی کنید تا با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

3- نحوه فروش یا توزیع محصولات خود: اگر محصولات خود را مستقیماً به خرده فروشان عرضه می‌کنید، ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری در تجهیزات باسکول صنعتی را داشته باشد تا وزن محصولات خود را قبل از توزیع بررسی کنید. اگر فقط قصد دارید محصولات را به صورت محلی و به مقدار کم بفروشید، احتمالاً ترازوهایی مانند باسکول کفی پاسخگوی اکثر نیازها هستند. اگر محصول خود را بر اساس وزن می‌فروشید، باید اطمینان حاصل کنید که از ترازوهای تایید شده تجارت استفاده می‌کنید.

4- چگونه می خواهید از ترازو خود استفاده کنید: هدف نهایی برای حل معضلات وزن کردن شما بسیار مهم است. اگر قصد دارید از ترازو خود برای وزن کردن دام استفاده کنید، احتمالاً باید به تجهیزات توزینی که ویژگی‌های پویای توزین حیوانات را ارائه می‌دهند، بگردید.

باسکول کفی تک لودسل مدل 1001M
باسکول کفی تک لودسل مدل 1001M

 

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول جاده‌ ای کلیک کنید.

نتیجه گیری:

به منظور انتخاب بهترین ترازو برای نیازهای خود، باید همزمان بر ساختار مزرعه و قصد خود تمرکز کنید.

اندازه یا تنوع مزرعه شما ممکن است به این معنی باشد که از ترازوهای مخصوص توزین بیشتر از سایرین استفاده می‌شود و بنابراین ممکن است سرمایه‌گذاری معقول‌تری انجام دهید. نحوه استفاده از نیز یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه شود. اگر فقط برای وزن کردن کیسه‌های 1 کیلوگرمی سیب زمینی به ترازو نیاز دارید، نمی خواهید ترازوهایی بخرید که طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می دهند زیرا یک کیسه 1 کیلوگرمی را می‌توان به راحتی با یک ترازو فروشگاهی با ویژگی‌های کنترل وزن استفاده کرد.

در نهایت، محدودیت‌های ترازو را که قصد خرید دارید بررسی کنید – حداکثر یا حداقل وزن آن چقدر است؟ و اینگه چگونه قرار است نیازهای شما را برطرف کند؟

ما به خود می بالیم که می توانیم ترازوهای توزین دقیق و قابل اعتمادی را متناسب با نیازهای توزین مشتریان خود ارائه دهیم. اگر برای انتخاب ترازوی توزین به کمک بیشتری نیاز دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد