ویژگی‌های یک ترازوی وزن کشی خوب

ویژگی‌های یک ترازوی وزن کشی خوب برای کنترل رژیم و کاهش وزن

ترازوی ورن کشی
ترازوی ورن کشی

آیا به دنبال یک ترازوی وزن کشی جدید هستید؟ این احتمال وجود دارد که شما از تعداد زیادی گزینه های موجود بی‌اطلاع باشید. ترازو با تمام زنگ‌ها و سوت‌ها می‌تواند برای تلاش‌های جدی شما، مثلاً برای کاهش وزن عالی باشد؛ اما برخی افراد صرفاً به دنبال ترازویی هستند تا گه‌گاه وزن خود را ردیابی کنند. تعیین اینکه کدام نوع ترازو برای شما بهتر کار می‌کند، صرفاً به ارزیابی نیازهای شما و تطبیق نتایج با مقیاس مناسب بستگی دارد. در اینجا چهار فاکتور برای انتخاب بهترین ترازو برای شما آورده شده است.

برای مشاهده اطلاعات انواع ترازوی فروشگاهی کلیک کنید.

وزن شما

ترازوها ظرفیت وزنی محدودی دارند. اکثر ترازوهای استاندارد حداکثر وزنی معادل ۱۵۰ کیلوگرم دارند. با این حال، مدل های قدیمی‌تر برای افرادی که بیش از ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارند، دقت کمتری دارند. ترازوهایی وجود دارند که به طور خاص برای افراد سنگین‌تر ساخته شده‌اند. این ترازوها دارای ظرفیت افزایش وزن هستند. تا اطمینان حاصل شود که هر بار، خواندن دقیقی خواهید داشت. ترازوها با حداکثر وزن تا حدود ۳۲۰ کیلوگرم در دسترس هستند.

ترازوی ورن کشی
ترازوی ورن کشی

 

تنظیمات کالیبراسیون

ترازوهای دیجیتال مدرن، معمولاً دارای ویژگی کالیبراسیون خودکار هستند. به این معنی که وقتی برای خواندن دقیق‌تر از آن خارج می‌شوید، ترازوی شما به طور خودکار صفر می‌شود. به خاطر داشته باشید که همهٔ ترازوهای موجود در بازار این ویژگی را ندارند. و هر بار که از آن‌ها خارج می‌شوید باید ترازو را به صورت دستی صفر کنید. ترازوهای آنالوگ باید به صورت دستی کالیبره شوند. کالیبراسیون دستی، امکان تنظیماتی را فراهم می‌کند که وزن شما را دقیقاً منعکس نمی‌کند. اگر ترازوی آنالوگ را انتخاب کنید، ممکن است وسوسه شوید که ترازوی خود را برای وزن سبک کالیبره کنید.

برای مشاهده اطلاعات انواع ترازوی صنعتی کلیک کنید.

 

اندازه گیری چربی بدن

برخی از ترازوهای دیجیتال، دارای ویژگی اندازه گیری چربی بدن هستند. این ترازوها دارای سطح فلزی هستند که امکان محاسبهٔ درصد چربی بدن شخص را فراهم می‌کند. می‌توانید از این اطلاعات برای ارزیابی رژیم غذایی یا برنامه‌های ورزشی خود استفاده کنید. این ویژگی برای افرادی که علاقه‌مند به بهبود تناسب اندام و سلامت کلی خود هستند توصیه می‌شود. اندازه گیری چربی بدن همچنین می‌تواند در طی قرار ملاقات با مشاور پزشکی‌تان، برای تعیین اینکه آیا نیاز به کاهش این میزان اندازه گیری شده دارید یا خیر، ارجاع داده شود. سلامت کلی، همیشه با وزن شما تعیین نمی شود. و آرایش وزن بدن شما جزء مهمی از سلامت شما است.

ترازوی ورن کشی
ترازوی ورن کشی

 

اندازه گیری‌های دقیق

ترازوهای آنالوگ، به اندازهٔ بینایی شما دقیق هستند. می‌توانید وزن را به کیلوگرم تعیین کنید. حتی می‌توانید اندازه را به صورت اعشاری تخمین بزنید. اما امکان تعیین اینکه چه کسری از یک کیلوگرم، به وزن شما اضافه شده یا از آن کم شده را ندارید. ترازوهای دیجیتال، اندازه گیری‌های دقیقی را ارائه می‌دهند که می‌تواند تا یک دهم کیلوگرم وزن را پوشش دهد. با این حال، برخی از ترازوهای دیجیتال تنها نیم کیلوگرم را به عنوان دقیق‌ترین اندازه گیری ارائه می‌دهند. اگر نگران ضررهای کوچک هستید، مدلی را انتخاب کنید که اندازه گیری‌های دقیقی را ارائه دهد. کشف اینکه به اندازهٔ یک دهم کیلوگرم وزن کم کرده‌اید، می‌تواند دلگرم کننده‌تر از این باشد که باور کنید به دلیل یک اندازه گیری نادقیق، وزنی کم نکرده‌اید. در مجموع، ترازوهای مختلفی وجود دارد که متناسب با سبک زندگی شما هستند؛ بدون اینکه هزینهٔ زیادی روی دست شما بگذارند. یافتن ترازوی مناسب برای نیازهای شما فقط صرف کمی زمان و تحقیق می‌خواهد.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد