ترازوی خانگی – آشنایی با کاربرد و ویژگی های ترازوی دیجیتال خانگی

آشنایی با ویژگی و کاربردهای ترازوی خانگی

 

چه هر شب شام می‌پزید و چه گهگاه برای سرگرمی آشپزی می‌کنید، هر سرآشپز خانه می‌تواند از داشتن یک ترازو آشپزخانه دیجیتال بهره‌مند شود. داشتن یک ترازوی دیجیتال در خانه نه تنها اندازه گیری‌های شما را دقیق‌تر می‌کند، بلکه زمان آماده‌سازی وسایل و تمیز کردن ابزارها و ظروف را نیز کاهش می‌دهد. با مطالعه این مطلب می‌توانید در مورد نحوه استفاده از ترازوی دیجیتال و این‌که چگونه می‌تواند به شما در آشپزخانه کمک کند بیش‌تر بیاموزید.

ترازوی خانگی
ترازوی خانگی

 

ترازوی دیجیتال چیست؟

ترازو دیجیتال وسیله‌ای است که وزن یک جسم را می‌خواند و نمایش می‌دهد. بر خلاف ترازوی معمولی، ترازوی‌دیجیتال یک ترازو با کیفیت است که وزن صحیح‌تری را نشان می‌دهد. یک سرآشپز از یک ترازو دیجیتالی آشپزخانه که به آن ترازوی گرم دیجیتال نیز می‌گویند، برای اندازه گیری وزن یا جرم یک ماده، که بر حسب پوند، گرم، اونس مایع یا میلی‌لیتر بیان می‌شود، استفاده می‌کند.
به طور کلی، ترازوهای‌دیجیتال آشپزخانه کوچک و سبک وزن هستند و فضای بسیار کمی را روی پیشخوان آشپزخانه اشغال می‌کنند. برخی از ترازوها، مانند ترازو‌های دیجیتال جیبی، به اندازه کافی کوچک هستند تا در حین حرکت از آن‌ها استفاده کنید.

برای مشاهده اطلاعات انواع ترازوی فروشگاهی کلیک کنید.

ترازو دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

ترازوی دیجیتال روی سطح صاف بهترین عملکرد را دارد. هنگامی که یک جسم روی ترازو دیجیتال قرار می‌گیرد، وزن آن باعث تغییر شکل فشار سنج داخلی آن می‌شود. ترازو آن مقدار تغییر شکل را به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند، سیگنال را از طریق مبدل دیجیتالی عبور می‌دهد و وزن را بر روی صفحه نمایش ترازو نشان می‌دهد.

ترازوی خانگی
ترازوی خانگی

 

دلایل استفاده از ترازو دیجیتال در آشپزخانه

ترازوی دیجیتال آشپزخانه می تواند آشپزی و پخت شما را به روش های زیر بهبود بخشد:
1. حفظ ثبات و دقت: ترازوهای دیجیتال اندازه گیری دقیق مواد تشکیل دهنده را ارائه می‌دهند. دقت به ویژه برای پخت بسیار مهم است، در هنگام آشپزی مقادیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اگر مقادیر دقیق باشند قطعا نتیجه رضایت بخش خواهد بود.
2. تبدیل اندازه‌گیری‌ها: اگر یک دستور پخت 100 گرم آرد نیاز دارد، اما با سیستم متریک آشنا نیستید، یک ترازو دیجیتال می‌تواند به راحتی محاسبه تبدیل را برای شما انجام دهد.
3. کنترل سهم بدن: بسیاری از مردم به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم، قبل از خوردن غذا، سهم خود را اندازه می‌گیرند. ترازو دیجیتال اندازه گیری و تقسیم غذا را بر اساس اندازه سرو آسان می‌کند.
4. اندازه گیری اطلاعات تغذیه ای: علاوه بر وزن، ترازوهای دیجیتالی آشپزخانه دیجیتال پیشرفته‌تر نیز توانایی نمایش داده‌های تغذیه ای، از جمله تعداد کالری، سدیم، پروتئین، چربی، کربوهیدرات، کلسترول و یا فیبر موجود در یک غذا را دارند.
5. نوشیدنی‌ها را مخلوط کنید: از قهوه گرفته تا هر چیزی که فکرش را بکنید، یک ترازو دیجیتال به شما کمک می‌کند تا نسبت نوشیدنی‌تان را درست به دست آورید. مخلوط کردن نوشیدنی‌های پیچیده نیاز به یک دست ثابت، ریختن کامل و تجهیزات دارد. به جای تخمین مواد تشکیل دهنده مایع، یک ترازو دیجیتال تضمین می‌کند که نسبت دقیق هر جزء نوشیدنی را داشته باشید تا طعم درستی به دست بیاید.
6. از ظروف کمتری استفاده کنید: یکی از کار آمد‌ترین مزایای استفاده از ترازو دیجیتال این است که می‌توانید تمام مواد خشک خود را در یک کاسه اندازه گیری کنید. فقط مقیاس را با هر عنصر جدید به صفر برگردانید و بر اساس آن اندازه بگیرید. در این صورت تمیز کردن سریع‌تر انجام می‌شود، زیرا نیازی به شستن کاسه‌ها، فنجان‌های اندازه‌گیری و قاشق‌های اندازه‌گیری ندارید.

 

ترازوی خانگی
ترازوی خانگی

 

چرا باید لیوان‌های اندازه گیری خود را زمان استفاده از ترازو خانگی کنار بگذارید؟

برای دقیق‌ترین نتایج، لیوان‌های اندازه گیری خود را با ترازو دیجیتالی معاوضه کنید. این مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین راه برای اطمینان از این موضوع است که اندازه‌گیری‌های شما دقیقاً همان‌طور است که نیاز دارید. ترازوهای دیجیتالی مواد تر و خشک را با دقت اندازه گیری می‌کنند.
در حالی که مواد مایع در یک حجم ثابت اندازه گیری می‌شوند، مواد خشک این کار را نمی‌کنند. آن‌ها به راحتی قابل تراکم هستند، به این معنی که حجم آن‌ها می‌تواند بسته به عواملی مانند میزان فشرده بودن آن‌ها در داخل فنجان اندازه گیری یا حتی رطوبت منطقه تغییر کند. بنابراین، یک ترازو دیجیتال به شما اطمینان می‌دهد که خواندن دقیق هر دو نوع مواد را بدون سر و صدا از فنجان‌های اندازه گیری خشک و فنجان های اندازه گیری مایع دریافت کنید.

 

همچنین برای آشنایی با انواع باسکول جاده‌ای کلیک کنید.

نکات مهم در استفاده از ترازوی دیجیتال

• ترازو را بر روی یک سطح صاف و خشک قرار بدهید.
• ترازو را بر روی عدد صفر قرار داده و پس از آن اندازه گیری را انجام دهید.
• پس از هر بار استفاده مجدد ترازو را بر روی عدد صفر قرار دهید و مجدد اندازه گیری نمایید.
• بعد از اتمام اندازه گیری ترازو را خاموش کرده و سطح آن را تمیز نمایید.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد