بهترین ترازو در باشگاه بدنسازی کدام نوع است؟

در دنیای امروزی، افراد زیادی به دنبال تناسب اندام هستند و این تناسب ممکن ‌است از طریق چاق شدن یا لاغر شدن به دست بیاید. باشگاه رفتن و ورزش کردن به صورت منظم و مرتب در رسیدن به این هدف کمک شایانی می‌کند. اما یکی از روش‌های موثر در ایجاد انگیزه‌، محاسبه‌ی منظم وزن می‌باشد که واجب است تمام باشگاه‌ها به ترازوهایی مناسب مجهز باشند تا تغییرات وزنی افراد را به طور دقیق اندازه‌گیری شود. در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد، تولیدکننده انواع باسکول و ترازو قصد داریم درباره انواع ترازو در باشگاه بدنسازی و کاربرد آنها با شما صحبت کنیم.

برای آشنایی با انواع ترازو کلیک کنید.

 

انواع ترازو در باشگاه بدنسازی

در باشگاه‌های بدنسازی از انواع مختلفی از ترازوها استفاده می‌شود که با توجه به ویژگی هرکدام و نیاز هر باشگاه، از نوع خاصی از ترازو استفاده می‌کنند. برخی از این ترازوها صرفا وزن افراد را اندازه‌گیری می‌کنند. برخی دیگر از ترازوها که کمی هوشمندتر هستند، می‌توانند مواردی مثل درصد آب بدن، درصد چربی، عضلات و… را نیز اندازه‌گیری نمایند. در ادامه به معرفی برخی از انوع ترازوهای استفاده‌شده در باشگاه‌ها و کاربرد هر کدام می‌پردازیم.

ترازو در باشگاه بدنسازی

ترازو در باشگاه بدنسازی برای اندازه‌گیری وزن

با این که ترازوهای هوشمندتر و مجهزتری نیز در بازار وجود دارد، اما همچنان بسیاری از باشگاه‌ها از ترازوهای معمولی استفاده می‌کنند. با توجه به دنیای امروزه و پیشرفت تکنولوژی استفاده از ترازوهایی که با از آن فقط بتوان وزن افراد را اندازه‌گیری کرد چندان جالب نیست. اگرچه در منازل و محیط‌های معمول می‌توان از این مدل ترازوها به واسطه قیمت پایین‌ترشان استفاده کرد، اما در باشگاه‌های بدنسازی، هرچقدر امکانات ترازو بیشتر باشد، بهتر و مفیدتر خواهدبود.

– ترازو مکانیکی:

از این مدل ترازو فقط برای محاسبه وزن افراد می‌توان استفاده کرد. این مدل به دلیل دخیل نبودن الکترونیک در آن، نیاز به باتری ندارد و می‌توان گفت گاهی دقیق‌تر عمل می‌کنند (زیرا گاهی الکترونیکی بودن اشیاء باعث هنگ‌کردن یا ارور دادن آنها می‌شود). این ترازوها قابل حمل هستند و به راحتی می‌توانید در مکان‌های مختلف از آن استفاده کنید.

_ ترازوی دیجیتال:

ترازوهای مربوط به توزین وزن انسان که با استفاده از الکترونیک و دیجیتال فعالیت می‌کنند، دقت بالاتری نسبت به ترازوهای مکانیکی ارائه می‌دهند. این ترازوها صفحه نمایشگر الکترونیک دارند و وزن را به صورت عدد نشان می‌دهند. برخی از ترازوهای دیجیتال قابلیت ذخیره کردن نتایج توزین را در خود دارند. یعنی بعد از مدتی می‌توانید به وزن‌های سنجیده‌شده توسط این دستگاه دسترسی داشته‌باشید و به راحتی قیاس کاهش یا افزایش وزن را به انجام برسانید.

_ ترازوی آنالوگ:

امروزه از این ترازو کمتر در باشگاه بدنسازی استفاده می‌کنند اما این ترازو نیز مانند ترازوی مکانیکی و دیجیتال، تنها توانایی اندازه‌گیری وزن افراد را دارد. از لحاظ دقت اندازه‌گیری می‌توان گفت دقت آن چیزی بین ترازوی دیجیتال و مکانیکی گزارش می‌شود.

ترازو در باشگاه بدنسازی

ترازو هوشمند در باشگاه بدنسازی

در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، ترازوهای بهتر، با امکانات بیشتر و دقیق‌تری در بازار وجود دارند. قطعا قیمت این ترازوها نسبت به ترازوهای معمولی و غیر هوشمند بالاتر است، اما استفاده از این مدل‌ها در افزایش رضایت مشتریان باشگاه بدنسازی تاثیر بسزایی دارد. در ادامه برخی از این ترازوها را به شما معرفی خواهیم کرد و به صورت مختصر درباره کاربرد هر یک به شما توضیح خواهیم‌داد.

برای آشنایی با انواع باسکول کلیک کنید.

_ ترازوهای باشگاهی:

در ابتدا باید بگوییم که از این ترازو علاوه ‌بر باشگاه در مراکز دیگری مثل مراکز بهداشت، مطب‌ها، بیمارستان‌ها و… نیز بسیار پر کاربرد است. با استفاده از این ترازو علاوه ‌بر اندازه‌گیری وزن، می‌توان قد افراد و در نهایت BMI افراد را بر اساس جنسیت آنها  و اطلاعات موجود مشخص کرد. اطلاع از شاخص توده‌ی بدنی باعث می‌شود افراد با توجه به جنسیت، قد و… وزن ایده‌آل خود را تشخیص و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

_ ترازوی هوشمند:

این ترازو در باشگاه بدنسازی می‌تواند موارد پیشرفته‌تر و بیشتری را اندازه‌گیری کند. استفاده از ترازوی هوشمند در باشگاه‌ها به بدنسازان کمک می‌کند تا بتوانند از وضعیت بدنی و جسمانی خود به طور دقیق‌تر آگاه شوند. این آگاهی باعث شده تا ورزشکاران به سلامت خود بیشتر توجه کنند و برنامه‌های ورزش خود را با وضعیت بدنشان هماهنگ کنند.

این ترازو می‌تواند مواردی مثل وزن، درصد عضلات بدن، درصد چربی موجود در بدن، مقدار آب بدن، تعداد سلول‌های چربی و… را اندازه‌گیری کند. علاوه ‌بر این، این انواع امکان اتصال به برنامه‌های ورزشی و تغذیه‌ای آنلاین و سیستمی هر فرد را دارد و ورزشکاران می‌توانند با توجه به آن با دقت بیشتری برنامه‌های خود را اجرا کنند. معمولا این ترازو قابلیت ارسال اطلاعات هر فرد را به مربیان و پزشکان دارد و این موضوع سبب نظارت دقیق پزشک و مربی به سلامت ورزشکاران و مراجعین می‌شود.

_ ترازوی آب:

همان‌طور که می‌دانید مقدار آب مصرفی بدن بسیار مهم است و کمبود آن خطرات جدی به دنبال دارد. اما متاسفانه یکی از کم کاربردترین و کم مصرف‌ترین ترازوها در باشگاه‌ها، ترازوی آب می‌باشد. البته یکی از دلایل کاربرد کم این ترازو، سنجیده‌شدن میزان آب بدن توسط ترازوی هوشمند است، اما این ترازو به طور دقیق‌تری این‌کار را انجام می‌دهد.

 این ترازو نیز به نوعی ترازوی هوشمند محسوب می‌شود که با استفاده از آن می‌توان مقدار آب موجود در بدن افراد را به صورت دقیق‌تر اندازه‌گیری کرد. همچنین این ترازو می‌تواند میزان آب مصرفی بدن را بسنجد و وضعیت هیدراتاسیون بدن را نیز نمایش دهد.  

علاوه بر موارد ذکرشده، ترازوهای دیگری مثل ترازوی کالری‌شمار، ترازویی با قابلیت اتصال به USB (برای انتقال اطلاعات) و… نیز وجود دارند. ما در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین و پرکاربردترین ترازو در باشگاه بدنسازی را به شما معرفی کنیم.

ترازو در باشگاه بدنسازی

جمع‌بندی

محاسبه وزن بدن، محاسبه‌ میزان چربی‌ها و در کل محافظت از سلامت خود بسیار مهم و حیاتی است. باشگاه‌های بدنسازی نیز برای محاسبه‌ی دقیق این موارد و به دنبال آن ارائه ورزش‌ها و رژیم غذایی متناسب با بدن هر فرد، سعی می‌کنند از ترازوهایی با دقت اندازه‌گیری بالا استفاده کنند. هرچقدر ترازوی مورد استفاده دقیق‌تر باشد و بتواند موارد بیشتری را محاسبه کند، قطعا به حفظ سلامتی و تندرستی ورزشکاران کمک بیشتری می‌کند. در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد تلاش کردیم تا درباره انواع ترازو در باشگاه بدنسازی، امکانات، انواع و کاربرد هر یک با شما صحبت کنیم.