قابلیت‌ها و مزایای ترازو لیبل زن

عمل توزین در زندگی روزانه، فعالیت‌های صنعتی، علمی، تخصصی و… کاربرد دارد. این عمل با دستگاه‌های بسیار متنوعی انجام می‌گیرد که به طور کلی به باسکول و ترازو قابل تقسیم هستند. ترازو به وسایلی اطلاق می‌شود که توزین اقلامی با جرم زیر 80 کیلوگرم را انجام می‌دهد. ترازوها کاربردهای بسیار متنوعی دارند و یکی از آشناترین آن‌ها استفاده در فروشگاه‌ها می‌باشد. در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد، تولیدکننده انواع ترازو و باسکول به یکی از بروزترین انواع ترازوی فروشگاهی یعنی ترازو لیبل زن و امکانات و قابلیت‌های آن خواهیم پرداخت.

ترازوی فروشگاهی

همه شما در بقالی و میوه‌فروشی تا فروشگاه‌های زنجیره‌ای و عمده فروشی انواع ترازوی فروشگاهی را مشاهده کردید. اگر سنتان کمی زیاد باشد هم ترازوهای دستی و کفه‌ای دوران قدیم را به خاطر می‌آورید. در چند دهه گذشته به واسطه رشد صنعت و تکنولوژی، تحولات زیادی در ساختار و امکانات ترازوها به وجود آمده‌است. این تغییرات عاملی برای دقت بیشتر و هم‌چنین تسهیل بسیاری از کارها در امر خرید و فروش محصولات بوده‌است.

در گذشته عمل توزین به واسطه وزنه‌های سنگی و مقایسه آن‌ها با محصولات در دو کفه رو به روی هم انجام میشد که حتی اگر وزن سنگ‌ها را دقیق فرض کنیم، این مقایسه چشمی باز هم خطای زیادی دارد. پس از مدتی ترازوها آنالوگ شدند و اعداد وزن باید از روی صفحه عقربه‌ای خوانده‌میشد که شرایط را بهبود داد ولی باز هم دقت خیلی زیاد نبود. با دیجیتالی شدن ترازوها جدا از آسان شدن وزن‌کشی دقت هم به طور چشم‌گیری بالا رفت. این‌بار لودسل‌ها عدد را تشخیص و در نمایشگر نشان می‌دادند و هر حوزه با توجه به نیازش می‌توانست ظرفیت و دقت را انتخاب کند.

 اما این اتمام پیشرفت نبود ترازوهای دیجیتال با اضافه کردن انواع امکانات مانند پرینت، حافظه، باتری داخلی، نرم افزار، بارکدزنی، اتصال به اینترنت و قابلیت لیبل‌زنی به روز شدند. در ادامه به یکی از امکانات موثر در انواع ترازو لیبل زن خواهیم پرداخت.

ترازو فروشگاهی مدل ED 2000 BP

لیبل زن ترازو چیست؟

احتمالا روی بسیاری از محصولات برچسبی را دیده‌اید که شامل اطلاعات و مشخصات مختلفی است. به این برچسب لیبل و به دستگاهی که اطلاعات را روی برچسب‌ها درج می‌کند، لیبل زن گفته می‌شود. برخی از ترازوهای فروشگاهی نیز به این قابلیت مجهز هستند که به آن‌ها ترازو لیبل زن گفته‌می‌شود و مخصوصا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ بسیار کاربرد دارند.

قابلیت‌ها و مزایای استفاده از ترازو لیبل زن

شاید فکر کنید لیبل زدن روی محصولات مخصوصا محصولات خوراکی که وضعیتشان مشخص است خیلی هم پر اهمیت نباشد. اما در ادامه احتمالا نظرتان تغییر خواهد کرد:

1- برای محصولات فله‌ای و عمده فروشی شما می‌توانید با این آپشن، اقلام را در بسته‌هایی با وزن مشخص و پرکاربرد قرار دهید و لیبل وزن دقیق و سایر مشخصات مانند قیمت، تاریخ تولید و… را هم وارد کنید. این کار سرعت خرید و فروش را زیاد خواهد کرد.

2- برخی محصولات اطلاعات کامل و یا اطلاعات درستی روی بسته‌بندی‌های کارخانه‌ای خود ندارند. با زدن لیبل اطلاعات و قیمت دقیق روی آن‌ها، جدا از اینکه انتخاب را برای مشتریان تسهیل می‌بخشید امکان خطا و عدم رضایت آن‌ها را نیز کاهش خواهید داد.

3- اطلاعاتی که با لیبل روی محصولات درج می‌شود، روی سیستم ترازو لیبل زن نیز ذخیره خواهد شد. این ثبت اطلاعات عاملی برای حساب و کتاب دقیق‌تر و سریع‌تر صندوق‌دار خواهد بود و کل کار تنها با یک اسکن بارکد انجام خواهد گرفت.

4-  در فروشگاه‌های پرمشتری و شلوغ، مشخص کردن و ثبت اطلاعات محصولات با لیبل این امکان را فراهم می‌کند که محسبه فاکتور و… بسیار سریع انجام گیرد و دیگر صف‌های طولای پشت صندوق فروشگاه ایجاد نخواهد شد.

5- مدیران و مالکین کسب و کار قادر هستند به واسطه اطلاعات ذخیره‌شده از محصولات و فاکتورها گزارش فروش خود را از ترازو لیبل زن دریافت کنند و سیستم فروش و صحیح بودن آن را مورد بررسی قرار دهند.

6- با لیبل زدن روی محصولات و کدگذاری آن‌ها می‌توان به راحتی آن‌ها را دسته‌بندی و ردیابی کرد. این کار در بخش فروش، حمل نقل، چیدمان در فروشگاه و سایر  موارد کاربرد موثری دارد.

ترازو لیبل زن

ترازوی لیبل زن ایرانی یا خارجی

در بازار  هر دو نوع موجود است. هر کدام خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارند و به طور مشخص نمی‌توان برتری را ازان یک دسته دانست. ترازوهای خارجی معمولا قیمت بالاتری دارند اما لزوما کیفیت و امکاناتشان بهتر از ترازوهای تولید داخلی نیست. البته نمی‌توان تمام انواع ترازو لیبل زن داخل را هم باکیفیت نامید. در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است با مقایسه گزینه‌های موجود از نظر جنس، ساختار، سیستم و تکنولوژی ساخت، نوع سیستم دیجیتال و امکانات اضافی و.. بهترین مورد را با توجه به بودجه مالی خود برگزینید.

 

بیشتر بخوانید:بهترین ترازو فروشگاهی کدام مدل است؟

نکات مهم در خرید ترازوی لیبل زن

این که یک ترازو لیبل زن باشد برای کیفیت و سطح آن کافی نیست. شما باید با توجه به شرایط کسب و کار موارد متعددی را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال قابلیت‌های دیگری مثل ذخیره اطلاعات و حجم آن، امکان بارکدخوانی، امکان ایجاد فاکتور و جمع قیمت و .. در کنار لیبل زدن می‌توانند مهم تلقی شوند.

در رابطه با خود ترازو هم ساختار و جنس آن، نوع سیستم دیجیتال، نوع نمایشگر، علمک و سینی و قطعات آن‌ها در کنار مواردی چون برند سازنده، گارانتی، خدمات پس از فروش و تعمیر مهم هستند. پس انتخاب و خرید ترازو کار خیلی راحتی هم نیست و باید زمان و تخصص صرف آن شود.

مثلا یک قابلیتی که بهتر است در ترازو لیبل زن وجود داشته‌باشد، امکان اتصال به کارتخوان بانکی و اتصال به وای فای و اینترنت است. این کار در حین فروش تنها به کشیدن کارت مشتری نیاز دارد و کار برای اپراتور آسان، سریع و دقیق می‌شود. قابلیت اتصال به وای فای هم امکان ایجاد ارتباط ترازو و اطلاعاتش را با سیستم‌های مختلف فراهم می‌سازد و در امر بررسی نقش مهمی دارد.

ترازو لیبل زن

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد در رابطه با ترازو لیبل زن و شرایط آسان و به روزی که در حین استفاده از آن پیش می‌آید صحبت شد. تنوع ترازوهای لیبل زن در بازار زیاد است و انواع برند داخلی و خارجی آن را عرضه می‌کنند. پس لازم است حین خرید با آگاهی کامل و دقت بالا به این امر بپردازید.