نرم افزار پلاک خوان، از امکانات خوب باسکول جاده‌ای

باسکول‌ها در صنایع مختلف و با ساختارهای متفاوتی مورد استفاده هستند. انواع باسکول جاده‌ای هم  سال‌هاست که کار توزین بار وسایل حمل و نقل را آسان کرده‌و هم‌چنین دقت و سرعت آن را  بهبود بخشیده‌است. ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که تکنولوژی روز به روز در حال رشد و نمو است. در ساخت و طراحی باسکول‌ها نیز مرتبا تکنولوژی‌های جدیدتر، امکانات به روز و کاربردی‌تری عرضه می‌شود. در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد، تولیدکننده انواع باسکول جاده‌ای تصمیم داریم به یکی از امکانات نسبتا جدید و بسیار کاربردی یعنی ترم افزار پلاک خوان باسکول بپردازیم.

برای آشنایی با انواع باسکول جاده‌ای کلیک کنید.

 

توضیحاتی پیرامون عملکرد باسکول جاده‌ای

بهتر است ابتدا با اصل داستان یعنی باسکول جاده‌ای و نحوه عملکرد آن آشنا شویم. باسکول‌های جاده‌ای موجود در بازار در سه نوع بتنی، فلزی و ترکیبی موجود هستند که هر کدام در حوزه‌های مختلف و با توجه به فضای موجود کاربرد دارند.

این باسکول‌ها از صفحات توزین بزرگی تشکیل شده‌اند که روی زمین یا درون آن قرار می‌گیرد. وسایل نقلیه باری، از نیسان تا تریلی‌های عظیم پس از بارگیری و اطمینان از کالیبره بودن باسکول، روی این صفحه قرار می‌گیرند. لودسل‌های موجود در زیر صفحه، نیروی وارده‌به خود را تبدیل به سیگنال‌های الکتریکی می‌کنند. این سیگنال‌ها در نمایشگر موجود در نزدیکی باسکول به صورت گزارشی عددی از وزن بار ماشین به نمایش در خواهد آمد.

اجزای اصلی و نحوه نصب این نوع باسکول‌ها به ثبات رسیده‌است. اما روز به روز به امکانات آن اضافه می‌شود. این ویژگی‌ها و امکانات جدید باعث ارتقای سطح باسکول و هم‌چنین تسهیل کارها خواهند شد. مشخصا با توجه به دیجیتالی بودن اکثر باسکول‌های امروزی و امکانات آن‌ها، دقت فرآیندها نیز در آن‌ها بسیار بیشتر است.

ترم افزار پلاک خوان باسکول

نرم افزار پلاک خوان باسکول چیست؟

نرم افزار پلاک خوان باسکول جاده‌ای، بخشی متشکل از نرم‌افزار و سخت‌افزارهای مختلف است که به واسطه آن اطلاعاتی من جمله پلاک خودروهای توزین‌شده ثبت و ذخیره می‌شود. در شرایط و موقعیت‌های مختلف این قابلیت می‌تواند بسیار کاربردی باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نحوه کار نرم افزار پلاک خوان باسکول

برای عملکرد دقیق این وسیله و هم‌چنین کالیبراسیون آن و باسکول، ابتدا لازم است وسیله نقلیه قبل از بارگیری روی صفحه باسکول قرار بگیرد. در این مرحله هم وزن بدون بار مشخص می‌شود و هم خودرو توسط پلاکش در نرم افزار پلاک خوان ثبت خواهد شد. یکی از قابلیت‌های این نرم افزار این است که به واسطه دوربین‌های موجود، نحوه قرار گیری خودرو روی باسکول و صحیح بودن آن هم مورد بررسی قرار خواهد داد. مورد دیگر هم تطابق پلاک پشت و جلو با هم است و به این صورت امکان خطا بسیار کم خواهد شد.

وقتی بارگیری انجام شد و جهت توزین آن وسیله نقلیه باری دیگر روی باسکول قرار گرفت. با مشخص شدن پلاک باری دیگر اطلاعات به نرم افزار منتقل‌شده و اطلاعات قبلی هم جهت مشاهده نمایش داده‌می‌شود. مواردی هم‌چون تغییر وزن (که نشان‌دهنده وزن بار است)، زمان ورود و خروج وسیله نقلیه برای بارگیری و کلیه اطلاعات به این شکل ثبت و ذخیره خواند شد.

چرا از پلاک خوان استفاده کنیم

ترم افزار پلاک خوان باسکول ویژگی‌های مثبت متعددی دارد. اولین مورد ثبت و ذخیره اطلاعات مختلفی من جمله شماره ماشین، لیست کالا و کد آن، تاریخ توزین، شماره سری موجود در قبض، اسم فرد فروشنده، خریدار، باربر و..، شماره بارنامه و کد انبار و هر اطلاعات دیگری به شکل مرتب و دقیق است.

تمامی این اطلاعات می‌توانند گزارشاتی  کامل و دقیق را در فرمت اکسل به اپراتور، مدیران و خریداران تحویل دهند. به این ترتیب به راحتی و با سرعت زیادی، گزارش فروش و باربری دریافت و دقت به طور چشمگیری زیاد خواهد شد. کار با این نرم افزار هم راحت است و تخصص زیادی نمی‌خواهد.

نرم افزارها هم به شکل بی سیم و هم باسیم تولید و استفاده می‌شود. امکان این که نرم افزار به سامانه دیگری مانند بخش مدیریت، دفتر مرکزی، کارخانه و… هم متصل باشد و اطلاعات همان لحظه به آن‌جا هم ارسال شود وجود دارد. البته دسترسی به اطلاعات می‌تواند انتخابی و برای هر فرد مشخص شود. امکان افزودن انواع قفل و پسورد روی بخش‌های مختلف هم وجود دارد.

ترم افزار پلاک خوان باسکول

مزیت‌های استفاده از نرم افزار پلاک خوان باسکول

  • سرعت بالا در ثبت و ذخیره و گزارش اطلاعات
  • دقت در ثبت و مقایسه اطلاعات
  • امکان جستجوی خودرو از روی پلاک و مشاهده تاریخچه فعالیت آن
  • وجود امکان تطبیق با برنامه‌های حساب‌داری مختلف
  • امکان نصب روی باسکول‌ها و ارتقای آن‌ها
  • ارائه گزارشات به صورت اکسل و پی دی اف در نتیجه قابلیت پرینت و عرضه آن به مشتریان
  • داشتن ایمنی بالا و قابل اعتماد بودن این پلتفرم
  • مجهز به انواع دوربین من جمله دوربین‌های دقیق و رنگی
  • مجهز به سیستم نورپردازی و امکان ثبت اطلاعات در شب

نکات مهم حین خرید و انتخاب پلاک خوان باسکول

کیفیت و قیمت نرم افزار و دوربین‌های پلاک خوان به عوامل مختلفی ربط دارد. همیشه نباید دنبال قیمت پایین باشید و باید طبق شرایط خود و نیازهای موجود، منطقی‌ترین قیمت را برگزینید. در ادامه نکات مهم خرید این محصول را مرور می‌کنیم.

1- برند تولیدی:

برندهای مختلفی در حال تولید این محصول هستند. کیفیت، تکنولوژی ساخت، برنامه‌نویسی و امکانات در هر کدام متفاوت است. لازم است تمامی یا حداقل تعداد مناسبی از آن‌ها را قبل از خرید بررسی کنید تا درآینده به مشکلی برنخورید.

2- نوع دوربین و قابلیت‌های آن

بخش مهمی و زیادی از فرآیند پلاک خوانی و محاسبات و… به دوربین وابسته است. برند تولیدی دوربین‌ها، قدرت و کیفیت آن‌ها مخصوصا در مواردی که باسکول در فضای باز با شرایط نسبتا نامساعد است، شفافیت تصویرهای گرفته‌شده، اندازه تصاویر ثبت‌شده، قابلیت‌های تنظیمی، رنگی بودن یا سیاه سفید بودن تصاویر و موارد این‌چنینی همگی حائز اهمیت است.

3- نوع نرم افزار و قابلیت‌های آن

پس از ثبت اطلاعات و تصاویر، باید مشخص شود که پلاک خوان قابلیت ثبت، ذخیره و محاسبه چه نوع اطلاعاتی را از داده‌های ورودی دارد؟ هر چه این امکانات متنوع‌تر باشد، خرید بهتر خواهد بود.

4- توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش

بهتر است خرید صنعتی شما شامل گارانتی و خدمات پس از فروش باشد تا در آینده به مشکل جدی‌ای برخورد نکنید.

ترم افزار پلاک خوان باسکول

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت گروه صنعتی اعتماد به نرم افزار پلاک خوان باسکول جاده‌ای، نحوه کارکرد آن‌ها و هم‌چنین مزیت‌های استفاده از آن پرداختیم. استفاده از این قابلیت می‌تواند در بسیاری از شرایط کمک‌دهنده باشد.