ویژگی های باسکول خوب – در زمان خرید باسکول به چه نکاتی توجه کنیم؟

ویژگی های باسکول خوب

باسکول

شاید از نظر عموم مردم باسکول یا ترازو نقش مهمی در بهره‌وری و سودآوری نداشته باشد. اما اگر کمی دقیق‌تر شوید دارایی ارزشمندی است. با پیشرفت تکنولوژی باسکول‌ها فراتر از ابزار اندازه‌گیری وزن هستند. آنها اکنون ابزارهای مدیریتی قدرتمندی هستند که اطلاعات مهمی در مورد زنجیره تامین ارائه می‌کنند.

با این حال انواع باسکول‌ها کاربردهای متنوعی دارند. اگر به دنبال یک باسکول صنعتی هستید، باید در انتخاب خود دقت کنید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید. یک باسکول می‌تواند بیش از 25 سال برای شما کار کند.
برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید؛ در اینجا برخی از ویژگی‌های ضروری که یک باسکول خوب داشته باشد را آورده‌‌ شده است.

 

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کلیک کنید.

طراحی و ساخت با کیفیت

فرقی ندارد که یک باسکول روی زمین انتخاب کنید یا روی گودال، ضروری است که باسکول به خوبی طراحی، ساخته و نصب شده باشد. مدل‌های ارزان‌تر باسکول شاید از نگاه اول انتخاب خوبی باشند؛ اما شاید نشان‌دهنده این باشد که از نظر کیفیت مواد استفاده شده پایین بوده و استحکام و تحمل بالایی نداشته باشد.
باسکول‌ها در شرایط سخت و سنگین قرار می‌گیرند. که ممکن است منجر به انبساط و انقباضات قابل توجهی در سطح باسکول (عرشه) شود. این امر اهمیت طراحی و مهندسی خوب را نشان می‌دهد.
سازه باسکول باید حداقل دارای قطعات متحرک، استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت بالا و داشتن طراحی خوب اثبات شده باشد. زهکشی خوب نیز مهم است زیرا از تجمع رطوبت به لودسل‌ها جلوگیری می‌کند.

باسکول 501 WD
باسکول 501 WD

سهولت و سرعت استفاده

یک عامل کلیدی هر باسکول مدیریت ترافیک و زمان است. باسکولی که انتخاب می‌کنید باید با شرایط و کارایی مورد نیاز شما همخوانی داشته باشد.

برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کفی کلیک کنید.

لودسل و ابزار دقیق با کیفیت

لودسل‌ یکی از اجزای مهم باسکول است. طراحی و کیفیت لودسل همگی باید درنظر گرفته شوند. زیرا در معرض استفاده مکرر در محیط‌های صنعتی هستند. بنابراین باید مقاوم و قابل اعتماد باشند تا به طور مداوم اندازه‌گیری‌ دقیقی ارائه دهد.
لودسل‌هایی انتخاب کنید که ضدزنگ باشند.همچنین در برابر شرایط آب ‌و هوایی و تمیز کردن های زیاد آب‌بندی شود.

 

باسکول کفی
باسکول کفی

عملکرد نرم افزار

بزرگترین پیشرفت باسکول‌ها در زمینه عملکرد نرم‌افزاری است. سیستم باسکول شما باید پتانسیل ارائه انبوهی از اطلاعات مدیریتی را داشته باشد؛ کنترل هزینه‌ها را بهتر کند، کارایی و مدیریت ناوگان را بهبود ببخشد، صورتحساب را ساده کند، از نقص قوانین و تقلب جلوگیری کند و امنیت را افزایش دهد و…
شما باید در نظر بگیرید که چه عملکردی از نرم‌افزار باسکول خود نیاز دارید و همچنین اطمینان حاصل کنید که هر سیستمی انتخاب می‌کنید در آینده مقاوم باشد.

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول تریلی کش کلیک کنید.

خدمات و پشتیبانی

یکی از ملاحظات ضروری که ویژگی فیزیکی یک باسکول نیست اما بسیار مهم است، خدمات و پشتیبانی است. تامین‌کننده کیفیت باسکول و لوازم جانبی را تعیین می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود از یک تامین‌کننده خوب و معتبر باسکول خود را خریداری کنید.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد