راه های افزایش عمر باسکول – چطور از باسکول خود مراقب کنیم؟

راه های افزایش عمر باسکول

طبق گفته تولیدکنندگان باسکول، یک باسکول باید حداقل 20 سال استفاده استاندارد داشته باشد. البته اگر استفاده روزانه بیشتر یا کمتر باشد مقدار عمر آن تغییر خواهد کرد. شاید شما هم به دنبال راهکارهایی هستید تا عمر باسکول خود را افزایش دهید.

باسکول

در ادامه به چند راهکاری که به افزایش عمر باسکول (نگهداری از باسکول) شما کمک می‌کند، می‌پردازیم.
شرایط کلی باسکول خود را بررسی کنید
وضعیت کلی باسکول شما عامل مهمی است. نگاه کنید که آیا تراز است یا نه. حتما بررسی کنید که قسمتی از باسکول زنگ‌زده نشده باشد. اگر مشکلی را پیدا کردید فورا آن را حل کنید.

همچنین برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کلیک کنید.

قاب نگهدارنده را بررسی کنید
یکی از گران‌ترین قسمت‌های باسکول، عرشه یا قاب نگهدارنده آن است. برای اینکه هم در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و نیز عمر باسکول خود را افزایش دهید؛ این قسمت را به خوبی بررسی کنید. در صورتی که با هر گونه مشکلی مواجه شدید، به دنبال راهکاری برای آن باشید.
همچنین یکپارچگی ساختار قاب نگهدارنده را مشاهده کنید. اگر جوشکاری شکسته، ترک، زنگ‌زدگی وجود داشته باشد نشان‌دهنده یک مشکل سازه‌ای است که باید فورا حل شود.

باسکول کفی
باسکول کفی

 

برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول کفی کلیک کنید.

نظافت محیط قرارگیری باسکول
خاک، آب، گرد و غبار، یخ می‌توانند به ایجاد ترک در لودسل باسکول کمک کنند. حتی زباله‌های کوچک می‌توانند بر میزان دقت اندازه‌گیری باسکول شما تاثیر بگذارند. اگر از باسکول در محیط کثیف استفاده می‌شود، بهتر است به طور مداوم از نظر وجود مواردی که در بالا ذکر شد بازرسی کرده و نظافت کنید. تا از نظر دقت باسکول شما به مشکل برنخورد.
نکته: لودسل‌ها برای خواندن خروجی بدون خطا به فضای خالی کافی نیاز دارند. فراموش نکنید که حتما کابل لودسل و آب‌بند را بررسی کنید.

آسیب جوندگان را بررسی کنید
چون اکثر باسکول‌ها نزدیک به سطح زمین هستند. بنابراین احتمال دسترسی جوندگان بسیار بالا است. جوندگان می‌توانند به راحتی آسیب قابل توجهی به کابل‌کشی و اتصال زمین باسکول وارد کنند.

ردیابی جریان ترافیک
هنگامی که وسایل نقلیه سنگین (کامیون، وانت، تراکتور و…) با سرعت‌های مختلف روشن و خاموش می‌شوند، حرکت ناگهانی آنها امواج ضربه‌ای را از طریق سلول‌های بار متصل به باسکول ارسال می‌کند.
اگر چه باسکول‌ها برای شرایط مقاوم طراحی شده‌اند اما جریان سنگین ترافیک در نهایت بر اجزای اندازه‌گیری تاثیر می‌گذارد. بررسی این ترافیک یک راه آسان برای افزایش عمر و دقت باسکول است.

باسکول تریلی کش
باسکول تریلی کش

برای مشاهده اطلاعات انواع باسکول جاده ای کلیک کنید.

جعبه اتصال را بررسی کنید
رایج‌ترین مشکل در جعبه اتصال، تراکم داخلی است که در اثر رطوبت ایجاد می‌شود. نصب یک جعبه اتصال با پلی استر فایبرگلاس مقاوم در برابر آب‌‌وهوا می‌تواند، جعبه اتصال شما را در برابر رطوبت محافظت کند.

آگاهی از مقیاس باسکول
داشتن باسکول مناسب و باکیفیت یکی از بهترین کارهایی است که طول عمر باسکول شما را افزایش می‌دهد. دانستن نحوه عملکرد باسکول و اینکه چه قطعاتی در آن به کار گرفته شده است؛ به شما کمک می‌کند تا مشکلات کوچک را قبل از تبدیل شدن به مشکلات بزرگ شناسایی کنید.
اگر با هزینه‌های بالای تعمیر باسکول خود مواجه شده‌اید. می‌توانید با جایگزین کردن یک باسکول باکیفیت از هزینه‌های اضافی پرهیز کنید.

 

منبع: تیم محتوای گروه صنعتی اعتماد